Reklama

Kraj

PAIH: Paweł Kurtasz nowym prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Magdalena Jarco / PAP
Dodano: 11.01.2023
70757_11st2
Share
Udostępnij
Prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu został Paweł Kurtasz – poinformowała w środę PAIH. Nowy szef Agencji obejmie stanowisko 23 stycznia 2023 r. – dodano.

Nowy prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Paweł Kurtasz, zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Dryndę, który został odwołany z funkcji szefa PAIH na początku grudnia.

Jak podała w środowej informacji Agencja, "Rada Nadzorcza PAIH 10 stycznia powołała na stanowisko prezesa zarządu Pawła Kurtasza". Dodano, że zgodnie z decyzją RN nowy prezes obejmie stanowisko 23 stycznia br. "W zarządzie Agencji pozostają Zdzisław Sokal i Piotr Dytko" – wskazano.

Paweł Kurtasz to manager i doktor nauk technicznych – poinformowała PAIH. Ukończył Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej, jest też absolwentem studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA).

Przed objęciem funkcji szefa PAIH Kurtasz był wiceprezesem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a wcześniej m.in. prezesem INVEST-PARK DEVELOPMENT – spółki wchodzącej w skład grupy kapitałowej Wałbrzyskiej SSE – podano. Jego hobby to m.in. lotnictwo i szybownictwo.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy