Reklama

Kraj

Rzecznik IMGW: Rekordowy Sylwester; na zachodzie kraju 18 stopni

PAP
Dodano: 31.12.2022
70515_31gr13
Share
Udostępnij
Najprawdopodobniej o tej porze roku w Polsce nigdy nie było tak ciepło, a na pewno jest to najcieplejszy sylwester w ciągu ostatnich 30 lat – poinformował PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

"W sobotę na zachodzie kraju w woj. lubuskim termometry pokazywały 18 stopni Celsjusza. Najprawdopodobniej o tej porze roku w Polsce nigdy nie było tak ciepło, a na pewno jest to najwyższa temperatura zanotowana ostatniego dnia roku w ciągu ostatnich 30 lat" – powiedział Walijewski.

Przypomniał, że w nocy, podczas której witaliśmy 2022 r. również było ciepło, bo na zachodzie kraju termometry pokazywały 10 stopni. "Ale w tym roku noc sylwestrowa będzie jeszcze cieplejsza. Na zachodzie Polski należy się spodziewać 13 stopni, w centrum ok. 10, a na wschodzie ok. 8" – oznajmił.

Zapowiada się, że Nowy Rok również będzie rekordowy. "Na zachodzie prognozowane są wysokie temperatury, bo w okolicach 14 – 15 stopni, a na wschodzie 10 – 12. Tak ciepło nie było o tej porze roku w ciągu ostatnich 30 lat” – ocenił rzecznik IMGW.

Wyjaśnił, że za napływ ciepłego powietrza z południowo-zachodniej Europy odpowiada niż o imieniu Liddy i wyż Leonhard.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy