Reklama

Kraj

Sobolewski: na przełomie stycznia i lutego prezes Kaczyński wraca na trasę

Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 25.12.2022
70258_44269266_44269259
Share
Udostępnij
Prezes PiS Jarosław Kaczyński na przełomie stycznia i lutego wróci do objazdu po kraju; do odwiedzenia zastało jeszcze 35 okręgów – powiedział PAP sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
Rzecznik PiS Rafał Bochenek przekazał w środę, że lider ugrupowania Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu, ale to była dużo wcześniej zaplanowana wizyta. "Wszystko przebiega zgodnie z planem. Także proszę się nie martwić, naprawdę wszystko jest w porządku" – powiedział rzecznik PiS.
 
Według informacji PAP, chodziło o planowany od dawna zabieg ortopedyczny, który przebiegł pomyślnie.
 
Sekretarz generalny PiS pytany przez PAP, kiedy w związku z tym Jarosław Kaczyński planuje powrót do objazdu kraju i dalszych spotkań z sympatykami PiS odparł: "Prezes wraca na trasę na przełomie stycznia i lutego".
 
Kaczyński podczas czerwcowej konwencji PiS oświadczył, że nikt nie opowie Polakom o dokonaniach rządu Zjednoczonej Prawicy, lepiej niż politycy jego ugrupowania.
 
"Kto to ma opowiedzieć, jeśli nie my, jeśli nie partia. To my musimy to zrobić, dlatego ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy" – wezwał wówczas Kaczyński. "Ale to nie jest hasło, to jest objazd kraju – stara, wypróbowana metoda" – dodał.
 
Prezes PiS zakładał, że chce objechać wszystkie 94 okręgi, które składają się na nową strukturę PiS (zmian dokonano w maju br.).
 
"Dotychczas prezesowi udało się odwiedzić 59 okręgów, zostało więc 35 do objechania" – mówił PAP Sobolewski.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy