Reklama

Kraj

Müller: nie ma ryzyka niekontrolowanej sprzedaży udziałów w Rafinerii Gdańskiej

PAP
Dodano: 19.12.2022
70084_44232388_44232356
Share
Udostępnij
Nie ma żadnego ryzyka niekontrolowanego zbycia udziałów w Rafinerii Gdańskiej, w taki sposób aby to zagroziło polskiemu bezpieczeństwu – oświadczył w poniedziałek na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.
"Mogę zapewnić, że żadne niebezpieczeństwo pod kątem bezpieczeństwa energetycznego nam nie grozi" – stwierdził Müller, pytany o umowę sprzedaży Saudi Aramco 30 proc. udziałów rafinerii przy okazji przejmowania Lotosu przez PKN Orlen. "Kwestie szczegółowe umów, przynajmniej niektóre, podlegają reżimowi niejawności" – przypomniał Müller.
 
Jak dodał rzecznik rządu, w wyniku przejęcia Lotosu korzystne jest to, że "mamy dywersyfikację dostaw ropy". "Właśnie po to doszło do fuzji Orlenu, Lotosu i PGNiG, abyśmy my mogli stworzyć multienergetyczny podmiot, który jest w stanie konkurować jeśli chodzi o długoterminowe kontrakty" – podkreślił Müller.
 
Jak dodał, odpowiedzialność za transakcję przejęcia biorą członkowie rady nadzorczej i zarządu spółki, która go dokonuje, a samą zgodę wydaje albo właściwy minister albo Rada Ministrów.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy