Reklama

Kraj

Rzecznik PiS: pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym – w czwartek

Karolina Kropiwiec, Marcin Chomiuk / PAP
Dodano: 14.12.2022
69816_14gr3
Share
Udostępnij
Pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym zostanie przeprowadzone w czwartek; we wtorek odbędzie się dalszy ciąg posiedzenia Sejmu i wtedy zostanie przeprowadzone drugie i trzecie czytanie projektu – poinformował w środę rzecznik PiS Rafał Bochenek.

W środę w Sejmie odbyło się spotkanie marszałek Sejmu i premiera z szefami klubów parlamentarnych i kół dotyczące trybu pracy nad projektem nowelizacji ustawy o SN, który wpłynął do Sejmu w nocy z wtorku na środę. Jak poinformował minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk jest to projekt, który wypełni kluczowy kamień milowy wskazany przez Komisję Europejską ws. KPO. Jak mówił, zgodnie z projektem, sądem rozstrzygającym sprawy dyscyplinarne sędziów będzie Naczelny Sąd Administracyjny.

Na konferencji prasowej po spotkaniu rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował, że pierwsze czytanie projektu zostanie przeprowadzone w czwartek.

"Ustalono, że pierwsze czytanie ustawy zostanie przeprowadzone już jutro, na obecnym posiedzeniu Sejmu. Wszystkie kluby wyraziły gotowość i chęć pracy nad tym projektem ustawy. Jeśli chodzi o szczegółowe regulacje, to one będą procedowane w komisji" – powiedział Bochenek.

Jak przekazał, dalsza część procesu legislacyjnego w sprawie projektu odbędzie się w przyszłym tygodniu. "We wtorek odbędzie się dalszy ciąg posiedzenia Sejmu i wtedy zostanie przeprowadzone drugie i trzecie czytanie nad tą ustawą" – zapowiedział rzecznik PiS.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy