Reklama

Kraj

J.Kaczyński: Prawo i Sprawiedliwość jest reprezentantem polskiej wsi

Bartłomiej Figaj, Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 11.12.2022
69739_44174875_44109422
Share
Udostępnij
Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi i i jest z tego dumne; polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło, daliście radę w tym trudnym czasie – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę w Przysusze (woj. mazowieckie) zwracając się do rolników i mieszkańców wsi.
"Dzisiejsze zgromadzenie nie jest przypadkiem. Jest wynikiem czegoś co mówiliśmy od dawna, a co dzisiaj jest faktem. Prawo i Sprawiedliwość chce i jest reprezentantem polskiej wsi. I jest z tego dumne. I ja jestem z tego dumny" – powiedział Kaczyński podczas spotkania "Zgromadzenie Polskiej Wsi".
 
Jak mówił, z polskiej wsi można być dumnym z powodu tego co "w szczególności dzieje się w naszym kraju w tych ostatnich bardzo trudnych latach". "Otóż można powiedzieć – polska wieś, polskie rolnictwo nie zawiodło, daliście radę w tym trudnym czasie" – powiedział prezes PiS.
 
Dodał, że "polska produkcja rolna zapewnia nam bezpieczeństwo żywnościowe i rosnący eksport". "W tym roku powinien on wyraźnie przekroczyć 40 miliardów euro. To już naprawdę jest sporo. To jest wielkie osiągnięcie tego wszystkiego, co jest na polskiej wsi i wokół polskiej wsi" – powiedział Kaczyński.
 
Jak mówił, "fundamentem tej machiny są polscy rolnicy, polskie gospodarstwa rolne i ziemia, którą uprawiają często od dziada pradziada". "To jest właśnie to, co tak bardzo wieś łączy z polską historią, bo jak już tutaj powiedziano 40 proc. Polaków mieszka na wsi, a jeszcze więcej ze wsi pochodzi" – powiedział szef PiS. Dodał że Polska jest państwem, którego naród wywodzi się w ogromnej mierze ze wsi. "Stąd tradycja polskiej wsi, jej kultura, jest ogromnie ważna" – podkreślił Kaczyński.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy