Reklama

Kraj

Śląskie: 23-latka podejrzana o zabicie dwuletniej córeczki

Krzysztof Konopka / PAP
Dodano: 02.12.2022
69524_2gr4
Share
Udostępnij
Zarzut zabójstwa dwuletniej córki usłyszała w piątek 23-letnia mieszkanka Bytomia. Według wstępnych ustaleń, kobieta udusiła swoje dziecko. Wkrótce do sądu trafi wniosek o aresztowanie podejrzanej – podała prokuratura.

Informację o zatrzymaniu 23-latki przekazała w piątek bytomska policja. Jak powiedziała PAP rzeczniczka tamtejszej komendy asp. Anna Oczkiewicz, zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka otrzymał w czwartek dyżurny policji.

"Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, jednak pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez mundurowych i załogę pogotowia ratunkowego, 2-letnia dziewczynka nie odzyskała funkcji życiowych" – podała Oczkiewicz. Na miejscu przeprowadzone zostały czynności z udziałem prokuratora, a 23-letnia matka dziecka została zatrzymana. Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci dziecka.

"Matce dziecka przedstawiono dzisiaj zarzut dopuszczenia się zbrodni zabójstwa – pozbawienia życia tego dziecka poprzez jego uduszenie. W toku przesłuchania podejrzana właściwie nie ustosunkowała się do tego zarzutu i milczała" – powiedział PAP szef Prokuratury Rejonowej w Bytomiu Marek Furdzik.

Jak dodał, jeszcze w piątek do sądu trafi wniosek o aresztowanie 23-latki. Wkrótce zostanie też przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki, w której powinna zostać ustalona dokładna przyczyna jej śmierci. To, że dziecko zostało najprawdopodobniej uduszone wynika ze wstępnej opinii biegłego – wyjaśnił prok. Furdzik.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy