Reklama

Kraj

Trzymiesięczny areszt dla Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol

Aleksandra Kuźniar / PAP
Dodano: 24.11.2022
69243_24li2
Share
Udostępnij
Jest decyzja o trzymiesięcznym areszcie dla Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol – dowiedziała się w czwartek PAP.

"Wobec wszystkich moich trzech klientów został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy" – poinformowała w czwartek PAP mec. Julia Dekoninck, obrończyni "Słowika", "Wańki" i "Parasola".

Zapowiedziała też złożenie zażalenia na tę decyzję. "Według nas decyzja o areszcie jest niesłuszna" – powiedziała.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z grupą przestępczą i handlem narkotykami.

W środę Prokuratura Krajowa przekazała, że Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało ponad 20 osób, wśród nich Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol. PK zaznaczyła, że CBŚP dokonało zatrzymań na polecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Warszawie oraz, że zatrzymani zostaną doprowadzeni do wydziału i tam zostaną im postawione zarzuty.

PK zaznaczyła też, że udzielenie szerszych informacji będzie możliwe po zakończeniu czynności procesowych przez prokuratora.

O zatrzymaniach informował we wtorek portal tvp.info. "Bossowie +Pruszkowa+ mieli zostać zatrzymani w swoich domach" – podał we wtorek portal.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy