Reklama

Kraj

PGE Narodowy: dostawa bypassu, który zabezpieczy uszkodzony element, najpewniej w piątek

Agnieszka Ziemska/PAP
Dodano: 22.11.2022
69204_44029786_44029768
Share
Udostępnij
Trwa produkcja bypassu, który pozwoli na zabezpieczenie uszkodzonego elementu konstrukcji dachu Stadionu Narodowego. Bypass zostanie dostarczony najpewniej w piątek – przekazała rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer. Stadion z powodu wykrycia uszkodzenia jest zamknięty dla odwiedzających.
Prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola w ubiegłym tygodniu poinformował, że wykonany został projekt tzw. bypassu, który pozwoli zabezpieczyć uszkodzony element, czyli jeden ze stalowych łączników lin podtrzymujących iglicę stadionu.
 
"Tak, jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, obecnie trwa produkcja bypassu, który pozwoli na zabezpieczenie i odciążenie wadliwego elementu konstrukcji dachu areny. Dodatkowo umożliwi on też przeprowadzenie dalszych badań – w tym również pobranie materiału z wadliwego elementu" – przekazano we wtorek na profilu PGE Narodowego w mediach społecznościowych.
 
Bypass jest produkowany przez włoską firmę Cimolai. Ma zostać dostarczony w najbliższych dniach. Jak przekazała PAP rzeczniczka PGE Narodowego, według wykonawcy stanie się to w tym tygodniu, najpewniej w piątek.
 
Operator stadionu poinformował również, że specjalistyczne badania, które wykonano w ubiegłym tygodniu, nie wykazały, aby wykryta wada się powiększała. "Zostały też zamontowane nowe urządzenia monitorujące, mające na celu dalszą obserwację" – przekazał operator.
 
Prezes operatora PGE Narodowego tłumaczył w ubiegłym tygodniu, że sam bypass nie pozwoli na to, aby stadion wrócił do funkcjonowania. Wyjaśnił też, że najwcześniej po montażu bypassu będzie można powiedzieć, do kiedy obiekt pozostanie zamknięty.
 
O wyłączeniu Stadionu Narodowego z użytkowania poinformowano 11 listopada. Wada jednego z elementów konstrukcji dachu została wykryta w czasie corocznego przeglądu technicznego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy