Reklama

Kraj

CBA zatrzymało cztery osoby w śledztwie o wyrządzenie PZPN szkody 1 mln zł

Aleksander Główczewski, Bartłomiej Figaj/PAP
Dodano: 22.11.2022
69197_44026798_44026794
Share
Udostępnij
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymały cztery osoby m.in. b. sekretarza generalnego i obecnego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej – dowiedziała się PAP. Zatrzymano ich w śledztwie dotyczącym wyrządzenia PZPN szkody 1 mln zł.
Zespół prasowy Biura podał we wtorek PAP, że zatrzymań dokonali w poniedziałek funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA, przeszukali też siedzibę PZPN oraz trzech firm.
 
Oprócz dwóch osób, o których zatrzymaniu nieoficjalnie informowano w mediach – b. sekretarza generalnego PZPN Macieja S. i obecnego członka zarządu związku Jakuba T. zatrzymano jego żonę Iwonę T. oraz Gabrielę M. – byłą prezes spółki OSTTAIR – podał PAP dział prasowy Prokuratury Krajowej
 
Zespół prasowy CBA podał, że zatrzymani zostaną nadzorującego śledztwo zachodniopomorskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Szczecinie.
 
Dział prasowy PK podał, że sprawa dotyczy jednego z wątków tzw. afery melioracyjnej – wyrządzenia szkody PZPN w wysokości miliona złotych. Dział podął, że zatrzymany Jakub T . oprócz członkostwa w zarządzie PZPN jest pełnomocnikiem spółki OSTTAIR i faktycznie kontroluje działalność tej spółki za pośrednictwem innych osób.
 
PK podała, że po doprowadzeniu do prokuratury zostaną im postawione zarzuty, a prokurator podejmie decyzję, jakie środki zapobiegawcze zastosować wobec nich.
 
Media podawały w poniedziałek wieczorem, że T. i S. zatrzymano na warszawskim lotnisku przed ich wylotem do Kataru na wtorkowy mecz Polska-Meksyk na mistrzostwach świata w piłce nożnej.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy