Reklama

Kraj

Pogrzeby ofiar z Przewodowa w sobotę i niedzielę

PAP
Dodano: 18.11.2022
69053_43997427_43997389
Share
Udostępnij
Jak udało się ustalić PAP pogrzeb Bogusława W. z Przewodowa został zaplanowany na sobotę, natomiast w niedzielę ma się odbyć pochówek Bogdana C. z Setników. Obie uroczystości maja mieć charakter państwowy. Rodziny apelują o uszanowanie ich prywatności podczas pożegnania z bliskimi.
"Kościół jest przygotowany na uroczystości, pierwsza odbędzie się w sobotę, druga w niedzielę. Szykujemy świątynie do obydwu pochówków. Wszystko odbywa się spokojnie, planuję te pogrzeby tak, jak wszystkie inne w parafii" – przekazał ks. Bogdan Ważny, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Przewodowie.
 
"Msze pogrzebowe będzie najprawdopodobniej koncelebrował biskup pomocniczy zamojsko-lubaczowski Mariusz Leszczyński" – przekazał ks. proboszcz.
 
Msza święta pogrzebowa 62-letniego Bogusława W. ma się rozpocząć w sobotę o godz. 12. Natomiast pogrzeb 60-letniego Bogdana C. w niedzielę o godz. 13.
 
Obywaj mężczyźni zginęli we wtorek w Przewodowie podczas pracy w suszarni zboża. W gospodarstwo uderzyła rakieta. Jak przekazał szef BBN Jacek Siewiera, na 100 proc. nie można jeszcze stwierdzić, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że była to rakieta użyta przez ukraińską obronę przeciwlotniczą do zestrzelenia rosyjskiego pocisku. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy