Reklama

Kraj

Fogiel: w związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS

Edyta Roś/PAP
Dodano: 18.11.2022
69051_43996792_43996761
Share
Udostępnij
W związku z tym, że zostałem przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, zrezygnuję z funkcji rzecznika PiS – oświadczył w piątek dotychczasowy rzecznik PiS i szef sejmowej komisji SZ poseł Radosław Fogiel.
Fogiel poinformował w piątek w Polsat News, że w związku z tym został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych, będzie powoli przekazywał "pałeczkę rzecznikowania", by móc wykonywać obowiązki komisyjne.
 
Dopytywany, kto może go zastąpić na tym stanowisku stwierdził: " jest pewien pomysł, ale to jest jednak rola kierownictwa partii, żeby o tym mówić. Komitet Polityczny (PiS) zdecyduje".
 
Dopytywany, czy decyzja o zakończeniu pełnienia funkcji rzecznika PiS jest jedynie spowodowana przejęciem przez niego przewodniczenia sejmowej Komisji Spraw Zagranicznej czy może są też inne powody, "drugie dno" Fogiel odparł, że nie ma innych powodów.
 
"Zyskałem funkcję szefa jednej z ważniejszych sejmowych komisji. To jest oznaką dużego zaufania, ale równocześnie jest też dużą odpowiedzialnością, zwłaszcza w dzisiejszych czasach ta działalność parlamentarna ramach spraw międzynarodowych ma dużą wagę".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy