Reklama

Kraj

Lubelskie: pogrzeb ofiar z Przewodowa będzie mieć charakter państwowy

Gabriela Bogaczyk/PAP
Dodano: 17.11.2022
69017_43987421_43986208
Share
Udostępnij
Pogrzeb ofiar z Przewodowa będzie mieć charakter państwowy – poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka wojewody Lubelskiego Agnieszka Strzępka. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że uroczystości pogrzebowe planowane są na sobotę.
„Wspieramy rodziny w organizacji pogrzebu ofiar” – odpowiedział wojewoda lubelski Lech Sprawka zapytany w czwartek rano przez PAP o datę pogrzebu dwóch mężczyzn, pracowników suszarni zbóż, którzy zginęli we wtorek w wyniku eksplozji w Przewodowie.
 
We wtorek po godz. 15 – jak przekazali przedstawiciele polskich władz – na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk; w wyniku eksplozji zginęło dwóch obywateli Polski. Siły rosyjskie przeprowadziły we wtorek po południu zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę, wymierzony głównie w obiekty energetyczne.
 
Jak poinformował w środę prezydent Andrzej Duda po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, nic nie wskazuje na to, że zdarzenie w Przewodowie był to intencjonalny atak na Polskę i nie mamy żadnych dowodów, że rakieta została wystrzelona przez Rosję. "Nie była to rakieta, która była wymierzona, wycelowana w Polskę. W istocie zatem nie był to atak na Polskę" – powiedział prezydent.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy