Reklama

Kraj

Wojewoda lubelski jedzie na miejsce eksplozji w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim

Gabriela Bogaczyk, Piotr Nowak / PAP
Dodano: 15.11.2022
68976_15li7
Share
Udostępnij
Wojewoda lubelski Lech Sprawka jedzie do miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Lubelska straż pożarna poinformowała, że we wtorek około godz. 15:40 doszło tam do wybuchu, w którym zginęły dwie osoby. Reporterka PAP, która jest w Przewodowie informuje, że policja odgrodziła miejsce eksplozji. Droga została zablokowana około pół kilometra od gospodarstwa, w którym doszło do wybuchu.

Dyżurny straży pożarnej w Lublinie przekazał wieczorem we wtorek, że informację o eksplozji służby otrzymały o godz. 15:38.

W Hrubieszowie zwołany został sztab kryzysowy. Wieczorem przyjechał tam wojewoda lubelski Lech Sprawka. Według informacji PAP obecnie jest w drodze do Przewodowa. Wraz z nim jedzie tam starosta hrubieszowska Anita Karpiuk.

Na miejscu w Przewodowie jest reporterka PAP. Dziennikarze nie mają dostępu w pobliże suszarni zbóż, w której doszło do wybuchu. Policja blokuje przejazd drogą pół kilometra od miejsca eksplozji. Wokół niego pracują wszystkie służby. Nikt nie jest przepuszczany dalej, samochody kierowane są na objazdy. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy