Reklama

Kraj

Prezes PiS: dzięki pomocy dla gospodarki podczas pandemii nie doszło do spadku PKB i wzrostu bezrobocia

Iwona Żurek, Marek Szafrański/PAP
Dodano: 13.11.2022
68899_43946555_43946554
Share
Udostępnij
Podczas pandemii nie tylko zorganizowaliśmy walkę z epidemią, ale także ogromną pomoc dla gospodarki – przeszło 200 mld zł. Dzięki temu nie doszło do spadku PKB i do wzrostu bezrobocia – powiedział w niedzielę w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami w Bielsku-Białej lider PiS przypomniał, że rządy PiS przypadły najpierw na czasy spokojne, po których nastąpił okres pandemii koronawirusa i wojny Rosji z Ukrainą.
 
"Podczas epidemii nie tylko zorganizowaliśmy walkę z tą epidemią, ale także zorganizowaliśmy ogromną pomoc dla gospodarki – przeszło 200 mld zł. Dzięki temu nie doszło do radykalnego spadku PKB – właściwie doszło tylko do minimalnego spadku, który już dawno nadrobiliśmy – i nie doszło do radykalnego wzrostu bezrobocia, które troszkę się zwiększyło, ale później już spadło" – podkreślił Kaczyński.
 
Jak ocenił, rząd PiS potrafił zareagować na sytuację "zupełnie niespodziewaną i naprawdę bardzo trudną". "Pamiętajcie państwo, że to, co działo się w Europie, to co działo się w Lombardii, naprawdę mocno oddziaływało na świadomość ludzi w Polsce" – ocenił.
 
Przypomniał "ludzi umierających na ulicach" i "selekcję, kogo opłaca się ratować, a kogo nie opłaca się ratować". "Daliśmy sobie z tym radę. W Polsce nie było takiej selekcji, nikt na ulicach nie umierał" – zastrzegł.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy