Reklama

Kraj

Prezes PiS: Polska przestała być krajem niskich płac

PAP
Dodano: 13.11.2022
68898_43946555_43946554
Share
Udostępnij
Postkomunizm był w istocie systemem eksploatatorskim; myśmy postanowili to zmienić – powiedział w niedzielę w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak podkreślił, za rządów PiS Polska przestała być krajem niskich płac.
Podczas spotkania z mieszkańcami prezes PiS przypomniał, że w 2015 r. jego partia przedstawiła program, który oznaczał zmianę stosunków społecznych w Polsce.
 
Jak mówił, "ci którzy byli dobrze ustawieni w komunizmie, mieli przewagę w tym nowym systemie" po transformacji ustrojowej. Zaznaczył, że płace były wtedy bardzo niskie, a znaczna część społeczeństwa znajdowała się między jedną falą bezrobocia a kolejną.
 
Jak stwierdził Kaczyński, postkomunizm był w istocie systemem eksploatatorskim, "mechanizmy, które powinny bronić ludzi przed eksploatacją, działały co prawda, ale słabo". "Myśmy postanowili to zmienić. Czy nam się to udało? Ja ośmielę się powiedzieć, że przynajmniej w bardzo wysokim stopniu tak" – stwierdził. W tym kontekście wymienił wzrost płacy minimalnej i godzinowej za rządów PiS.
 
"Polska przestała być krajem niskich płac. Dziś w rankingu OECD jesteśmy – państwo w to pewnie nie uwierzą – zaraz za Japonią, zaraz to może nie, bo tam jest pewna przerwa, ale między nami a Japonią żadnego innego kraju nie ma. Przypomnę tutaj pewnego polityka, którego my oceniamy surowo, że Polska będzie drugą Japonią. No to jesteśmy blisko" – powiedział prezes PiS.
 
"Jeśli ten rozwój i mechanizm rozwojowy, społeczny zostanie podtrzymany, to osiągniemy poziom także tych krajów, które są wyżej niż my" – dodał prezes PiS.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy