Reklama

Kraj

Jarosław Kaczyński o wyborach: gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to byłoby coś nowego

Magdalena Jarco, Marek Szafrański/PAP
Dodano: 13.11.2022
68897_43946440_43946431
Share
Udostępnij
Gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to byłoby coś nowego, jeżeli chodzi o naszą scenę polityczną – powiedział w niedzielę w Bielsku-Białej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że partie polityczne mogą rządzić długo, jeśli spełniają określone wymogi.
Jak mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Bielsku-Białej, "do tej pory w Polsce nikt trzech wyborów po kolei nie wygrał".
 
"Gdybyśmy wygrali po raz trzeci, to wtedy, jeżeli chodzi o naszą scenę polityczną, to byłoby to coś nowego" – stwierdził.
 
Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że spojrzawszy na praktykę europejską, to jest coś zupełnie normalnego – "takie trzy-, cztero-, a nawet pięciokrotne zwycięstwa się zdarzają".
 
Przypomniał, że "rekordzistą Europy w okresie powojennym, jeżeli chodzi o zajmowanie stanowiska premiera, mówię tutaj oczywiście o systemach demokratycznych, był (Tage – PAP) Erlander ze Szwecji, zajmował swoje stanowisko z maleńką przerwą, przez 20 lat".
 
Jak zaznaczył lider PiS, "partie polityczne mogą rządzić naprawdę długo, ale pod jednym warunkiem, że spełniają pewne wymogi".
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy