Reklama

Kraj

PZPN: towarzyski mecz reprezentacji Polski z Chile odbędzie się na stadionie Legii Warszawa

PAP
Dodano: 12.11.2022
68875_12li2
Share
Udostępnij
Zaplanowany na 16 listopada towarzyski mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Chile odbędzie się na stadionie Legii Warszawa – poinformował w piątek wieczorem PZPN. Z powodu problemów z dachem spotkanie nie może odbyć się na PGE Narodowym.

Godzina środowego meczu pozostała bez zmian – 18.00.

"Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności. W sobotę PZPN poinformuje o zasadach sprzedaży biletów" – przekazała późnym wieczorem piłkarska centrala.

Przeniesienie meczu było niezbędne, ponieważ podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu PGE Narodowego ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W związku z rekomendacją konstruktorów oraz ekspertów zarząd obiektu zdecydował o tymczasowym wyłączeniu stadionu z użytkowania.

Mecz z Chile to ostatni sprawdzian kadry Czesława Michniewicza przed wylotem dzień później na mistrzostwa świata do Kataru.

"W piątek, 11 listopada br., PZPN został poinformowany przez PL.2012+ Sp. z o.o., operatora stadionu PGE Narodowy, o tymczasowym zamknięciu obiektu ze względów bezpieczeństwa. Z tego powodu zaplanowane wcześniej spotkanie Polska – Chile nie może odbyć się na tym obiekcie (podobnie jak zaplanowane tam treningi kadry – PAP). Wszystkie osoby, które zakupiły bilety na ww. mecz na PGE Narodowym, najpóźniej do 15 grudnia otrzymają zwrot poniesionych kosztów zakupu wejściówek" – podkreślono w komunikacie na stronie PZPN.

Wcześniej w piątek odbyło się spotkanie +kryzysowe+ w tej sprawie, z udziałem m.in. przedstawicieli PZPN.

Jak mówił PAP rzecznik prasowy piłkarskiej federacji i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski, "sytuacja jest dynamiczna". Starano się, aby jeszcze w piątek ogłosić nową lokalizację.

Całkowite odwołanie meczu praktycznie nie wchodziło w grę.

Brak możliwości grania z Chile poważnie zakłóciłby plan przygotowań biało-czerwonych do mundialu. Kadra zostałaby pozbawiona możliwości ostatniego sprawdzenia formy przed wylotem.

26-osobowy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata został ogłoszony przez trenera Michniewicza już w czwartek, a 14 listopada lista zostanie przesłana do Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Pierwsze spotkanie grupy C na mundialu biało-czerwoni rozegrają 22 listopada z Meksykiem. Cztery dni później zmierzą się z Arabią Saudyjską, a 30 listopada – z Argentyną. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy