Reklama

Kraj

Warszawa: manifestacja środowisk antyfaszystowskich pod hasłem

Aleksander Główczewski, Agnieszka Ziemska/PAP
Dodano: 11.11.2022
68847_43936803_43936713
Share
Udostępnij
Manifestacja środowisk antyfaszystowskich z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się w piątek na placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Wydarzenie w formie imprezy ulicznej odbywa się pod hasłem "Za wolność waszą i naszą".
Trasa "street party" organizowanego przez Koalicję Antyfaszystowską wiedzie z placu Unii Lubelskiej – przez ulicę Marszałkowską, plac Zbawiciela i ulicę Piękną – do placu Trzech Krzyży. Manifestację zabezpieczają siły policji.
 
Pochód otwiera grupa bębniarzy. Na jego czele uczestnicy niosą baner z hasłem imprezy "Za wolność waszą i naszą". Manifestacji towarzyszy głośna muzyka, którą puszczają didżeje z platform ustawionych na pojazdach.
 
Niektórzy niosą ze sobą flagi Polski i flagi Ukrainy. Są także flagi tęczowe, z symbolami antify oraz flagi biało-niebiesko-białe. Tych ostatnich używają Rosjanie sprzeciwiający się rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
 
Na transparentach niesionych przez uczestników pochodu są hasła takie jak: "Przyjąć uchodźców – skasować faszystów", "Wszyscy uchodźcy mile widziani", "Faszyści brzytwą rządzących", czy "Faszyści, precz z naszych ulic".
 
Organizatorzy z Koalicji Antyfaszystowskiej zapowiadali imprezę jako alternatywę dla organizowanego przez środowiska narodowe Marszu Niepodległości. Do ulicznej demonstracji zaprosili m.in. diasporę ukraińską, społeczność białoruską i diasporę kurdyjską.
 
Plac Trzech Krzyży, gdzie zakończy się manifestacja środowisk antyfaszystowskich, jest blisko Alei Jerozolimskich, którymi przebiegał Marsz Niepodległości. Policja odgrodziła ten plac barierkami. Opóźniony został też start manifestacji.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy