Reklama

Kraj

Szef MON: pamięć o bohaterach walk o niepodległość inspiruje żołnierzy

PAP
Dodano: 10.11.2022
68828_43926896_43926335
Share
Udostępnij
Pamięć o bohaterach walk o niepodległość inspiruje i motywuje polskich żołnierzy – napisał w liście do uczestników capstrzyku niepodległości w Warszawie wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że zapewnianie bezpieczeństwa to ciągły proces.
"Przez 123 lata, mimo wymazania państwa polskiego z map, naród nie ugiął się. Patrioci zjednoczeni ponad podziałami politycznymi odzyskali dla naszej ojczyzny wolność. Żołnierze Wojska Polskiego z dumą odwołują się do bohaterów tamtych czasów" – napisał Błaszczak w liście odczytanym w czwartek przez dowódcę garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomasza Dominikowskiego.
 
Dodał, że "w każdą rocznicę tego wydarzenia spotykamy się, aby wspominać wszystkich, którzy z bronią w ręku walczyli na frontach I wojny światowej, w powstaniach śląskim i wielkopolskim, wreszcie w wojnie polsko-bolszewickiej". "Pamięć o nich inspiruje żołnierzy i motywuje do jak najlepszej służby – podkreślił minister obrony".
 
Jak zauważył, "niepodległość nie jest dana raz na zawsze". "Zapewnianie bezpieczeństwa to niekończący się proces. Przypomina nam o tym sytuacja za wschodnią granicą, gdzie kierowana imperialistycznymi mrzonkami Federacja Rosyjska napadła na Ukrainę. Dlatego Wojsko Polskie zwiększa liczebność modernizuje sprzęt, rozwija relacje sojusznicze, dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie" – napisał Mariusz Błaszczak.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy