Reklama

Kraj

Szef MON: podjąłem decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim

Piotr Śmiłowicz/PAP
Dodano: 02.11.2022
68578_43853817_43831254
Share
Udostępnij
Podjąłem decyzję o budowie tymczasowej zapory na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim, już dziś rozpoczną się prace – poinformował w środę wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
Wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak poinformował na środowej konferencji prasowej, że w związku z uruchomieniem lotów z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej do Kaliningradu zdecydował o podjęciu działań, które wzmocnią bezpieczeństwo na granicy Polski z obwodem kaliningradzkim "poprzez uszczelnienie tej granicy".
 
"W związku z tym już dziś rozpoczną się prace podjęte przez saperów żołnierzy Wojska Polskiego w sprawie zbudowania tymczasowej zapory na granicy z obwodem kaliningradzkim" – poinformował Błaszczak.
 
Jak dodał, decyzja że będzie to robić właśnie MON zapadła podczas posiedzenia Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych Rady Ministrów.
 
"Zapora będzie składała się z trzech szeregów drutu ostrzowego, który to drut jest wykorzystywany przez wojsko na całym świecie" – poinformował wicepremier.
 
Zaznaczył, że będzie to taka sama zapora jak na granicy polsko-białoruskiej, o wysokości 2,5 metra, szerokości 3 metrów. "Od polskiej strony będzie także postawione ogrodzenie, które ochroni zwierzęta" – powiedział Błaszczak. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy