Reklama

Kraj

Premier: Wojska Obrony Terytorialnej są w gotowości, by służyć ojczyźnie

Rafał Białkowski, Szymon Zdziebłowski/PAP
Dodano: 30.10.2022
68543_43831925_43831901
Share
Udostępnij
Wojska Obrony Terytorialnej pełnią niezwykle ważną funkcję, w czasach pokoju pomagają słabszym, a w czasach trudnych, w czasach wojny – które oby do nas nie nadeszły – są w gotowości, by służyć ojczyźnie, odeprzeć wroga, obronić niepodległość – mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki.
Szef rządu w niedzielę wziął udział w uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy 18. Stołecznej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas wystąpienia zwracał uwagę, że nie wybieramy sobie ani miejsca, ani czasu, kiedy przychodzimy na świat, ale możemy to miejsce, w którym żyjemy uczynić lepszym. "Możemy urządzić go lepiej, obronić je, obronić dla przyszłych pokoleń – dzieci i naszych wnuków" – mówił Mateusz Morawiecki.
 
Zaznaczył, że w tym wielkim i zaszczytnym zadaniu Wojska Obrony Terytorialnej pełnią niezwykle ważną funkcję. Jak wskazał, w czasach pokoju pomagają przy usuwaniu klęsk żywiołowych i pomagają słabszym.
 
"W czasach trudnych i najtrudniejszych – czasach wojny, które oby nie nadeszły na naszą ziemię, są w gotowości, aby służyć naszej ojczyźnie, odeprzeć wroga, obronić niepodległość" – podkreślił Morawiecki.
 
Przypomniał, że kiedy kilka lat temu tworzone były Wojska Obrony Terytorialnej towarzyszyły temu drwiny i szyderstwa. Podkreślił, że dziś widać, że tamten krok był niezbędnym i właściwym. "Dziś te powątpiewania umilkły; dziś wszyscy kierujemy nasze myśli, wsparcie ku polskiemu wojsku, polskiemu żołnierzowi, Wojskom Obrony Terytorialnej i wojskom operacyjnym, które są kluczowe, aby odeprzeć nawet myśl o możliwości ataku na naszą ojczyznę" – powiedział szef rządu. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy