Reklama

Kraj

Rzecznik MSZ: nie ma informacji, by polscy obywatele ucierpieli w wyniku wybuchu paniki w Seulu

Wiktoria Nicałek/PAP
Dodano: 30.10.2022
68536_43830702_43830675
Share
Udostępnij
Jak dotąd nie ma informacji o Polakach, którzy ucierpieli lub mogliby ucierpieć w wyniku wybuchu paniki w Seulu – przekazał PAP w sobotę wieczorem rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Zapewnił, że resort monitoruje sytuację na miejscu.
Rzecznik MSZ przekazał PAP, że resort dyplomacji jest w stałym kontakcie z konsulem w Seulu.
 
"Jak dotąd nie ma informacji o Polakach, którzy ucierpieli lub mogliby ucierpieć w ostatnich wydarzeniach w Seulu i nic nie wskazuje na to, by miało to się zmienić. Jednak stale monitorujemy sytuację na miejscu" – powiedział PAP Jasina.
 
Zaznaczył, że MSZ zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy podróżujący zgłaszają swój wyjazd w aplikacji Odyseusz. Jak dodał, resort zaleca rodzinom osób, które wyjechały do Seulu, by skontaktowały się z bliskimi i w razie jakichkolwiek wątpliwości informowały Centrum Operacyjne MSZ.
 
W sobotę agencja Reutera poinformowała, że liczba zabitych w zabawie z okazji Halloween w Seulu w Korei Południowej wzrosła do 146; 150 osób jest rannych. Wcześniej informowano o 120 ofiarach. Ponadto miejscowe władze podały, że spośród 150 osób rannych, niektórzy są w stanie ciężkim.
 
Wśród ofiar i rannych są cudzoziemcy. Służby medyczne informują o dużej liczbie poszkodowanych młodych kobiet pomiędzy 20. a 30. rokiem życia.
 
Zabawa odbywała się w rozrywkowej dzielnicy Seulu, Itaewon, gdzie tłum stratował ludzi tłoczących się w wąskiej uliczce. Według władz brało w niej udział około 100 tysięcy osób. Tragedia wydarzyła się około godziny 15.20 czasu polskiego.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy