Reklama

Kraj

Mazowieckie: dodatkowe badania histopatologiczne zlecone po sekcji zwłok 4-latka znalezionego w lesie pod Garwolinem

Aleksandra Kuźniar/PAP
Dodano: 27.10.2022
68501_43809763_43809686
Share
Udostępnij
Przyczyna i czas zgonu czteroletniego chłopca, którego zakopane zwłoki znaleziono w środę rano, będzie znana po przeprowadzeniu dodatkowych badań histopatologicznych – dowiedziała się PAP.
W czwartek odbyła się sekcja zwłok czterolatka, którego ciało znaleziono w środę rano, w lesie w Górkach (pow. garwoliński). "Po przeprowadzeniu tych oględzin biegły zaopiniował, że o przyczynie i czasie zgonu wypowie się po przeprowadzeniu dodatkowych badań histopatologicznych płuc i serca zmarłego dziecka" – poinformował w czwartek PAP prokurator Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
 
Dodał, że sporządzona opinia zostanie przekazana wraz z wnioskami prokuraturze na piśmie.
 
19-letnia Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek wieczorem. Usłyszeli zarzuty umyślnego zabójstwa dziecka, którego ciało odkopano w środę rano. W czwartek przed sądem mężczyzna przyznał się do zabójstwa, natomiast kobieta nie przyznała się do stawianego jej zarzutu. Obydwoje zostali aresztowani na trzy miesiące.
 
Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek ok. godz. 22.30 w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim. To wieś w zupełnie innym rejonie Mazowsza, ponad 150 km od miejsca znalezienia ciała chłopca. Według informacji PAP w czasie rozpytania Damian G. przyznał się, że zakopał zwłoki dziecka w okolicach Garwolina. Zostały znalezione w środę, około godz. 5.40, w miejscowości Górki.
 
Zaginięcie chłopca zgłosiła jego prababcia 21 października. 63-latka miała obawiać się o życie prawnuczka Leona, którego nie widziała od kwietnia tego roku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy