Reklama

Kraj

Matka znalezionego w lesie martwego 4-latka i jej partner z zarzutami zabójstwa

Agnieszka Ziemska/PAP
Dodano: 26.10.2022
68469_43800768_43800144
Share
Udostępnij
Matka czteroletniego chłopca, którego zwłoki znaleziono zakopane w lesie, oraz jej partner usłyszeli zarzuty zbrodni zabójstwa – poinformował prok. Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Śledczy będą wnioskować o areszt dla podejrzanych. W czwartek odbędzie się sekcja zwłok dziecka.
19-letni Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek wieczorem. Usłyszeli zarzuty umyślnego zabójstwa dziecka, którego ciało odkopano w środę rano. Prokurator Czyżewski powiedział dziennikarzom, że "podejrzani nie przyznali się do popełnienia tak sformułowanego czynu i złożyli zeznania tylko częściowo zbieżne z ustalonym stanem faktycznym".
 
Czyżewski przekazał, że aby zabezpieczyć tok postępowania i zapobiec mataczeniu w sprawie, prokuratura co do obojga podejrzanych zamierza złożyć wniosek do sądu rejonowego o tymczasowy areszt.
 
Prokurator podkreślił, że w materiałach sprawy są okoliczności, które "wskazują na to, że do zgonu tego dziecka doszło znacznie wcześniej". "Natomiast są to również okoliczności na tyle wrażliwe, że nie chciałbym o tym mówić i przekazywać tego opinii publicznej" – zastrzegł.
 
Zapytany, czy dziecko miało ślady pobicia lub uduszenia, Czyżewski wyjaśnił, że na czwartek zaplanowana jest sekcja zwłok. "Liczymy na to, że jutrzejsza sekcja zwłok odpowie na pytanie, kiedy doszło do zgonu dziecka, jakie i czy w ogóle są jakieś obrażenia na ciele dziecka, oraz co było przyczyną, czyli w jakim mechanizmie doszło do zgonu dziecka" – podkreślił.
 
Prokurator potwierdził, że podejrzana o zabójstwo 19-latka ma ośmiomiesięczne dziecko. Zapewnił, że zabezpieczenie jego losu jest też priorytetowym wątkiem postępowania. "Wszystkie decyzje będą zapadać w kolejnych dniach" – dodał.
 
Nie potwierdził informacji, że podejrzana jest w ciąży.
 
Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek ok. godz. 22.30 w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim. To wieś w zupełnie innym rejonie Mazowsza, ponad 150 km od miejsca znalezienia ciała chłopca. Według informacji PAP w czasie rozpytania Damian G. przyznał się, że zakopał zwłoki dziecka w okolicach Garwolina. Zostały znalezione w środę, około godz. 5.40, w miejscowości Ruda Talubska.
 
Zaginięcie chłopca zgłosiła jego prababcia 21 października. 63-latka miała obawiać się o życie prawnuczka Leona, którego nie widziała od kwietnia tego roku.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy