Reklama

Kraj

Prezes PiS o opozycji: oni próbują wmówić, że byli antyrosyjscy, a my prorosyjscy; dalej już kłamać nie można

Aleksandra Rebelińska, Alfred Kyc/PAP
Dodano: 22.10.2022
68246_43769333_43769332
Share
Udostępnij
Oni próbują wmówić, że to oni byli antyrosyjscy, a my byliśmy prorosyjscy; dalej już kłamać nie można – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Jedlicz (woj. podkarpackie).
Na spotkaniu w Jedliczach prezes PiS zarzucał opozycji kłamstwo m.in. na temat relacji obecnego rządu z Rosją. "Oni próbują wmówić, że to oni byli antyrosyjscy, a my byliśmy prorosyjscy. Można powiedzieć, że dalej już kłamać nie można. W ten sposób można powiedzieć, że w 1939 r. Polska napadła na Niemcy, wymordowała tam ich ileś milionów, zniszczyła, obrabiała itd. Związek z faktami jest dokładnie taki sam" – mówił Kaczyński.
 
Przypomniał, że to Donald Tusk w swoim pierwszym przemówieniu jako premier mówił, że chce poprawić stosunki z Rosją. "Sprawa stosunków z Rosją stała się w gruncie rzeczy – obok stosunku z Niemcami – stała się główną w ich polityce" – stwierdził Kaczyński.
 
"Katastrofa, tzw. katastrofa, czyli zamach smoleński – co do tego nie można mieć dzisiaj już najmniejszych wątpliwości. Wszystko, co się później działo, to było po prostu niebywałe. Nie ma państwa na świecie, które w takiej sytuacji oddałoby wszystko drugiej stronie" – mówił prezes PiS.
 
Kaczyński nawiązał też do wystąpienia Tuska na sobotniej konwencji Inicjatywy Polskiej. "Dowiadujemy się, że oni są prorodzinni, a my antyrodzinni" – mówił prezes PiS, zarzucając Tuskowi kłamstwo. Przypomniał w tym kontekście o wprowadzonych przez jego formację programach społecznych.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy