Reklama

Kraj

Szef MON: podpisaliśmy umowę na leasing bezzałogowego systemu rozpoznawczego MQ-9A Reaper

Inga Domurat / PAP
Dodano: 20.10.2022
68191_43750394_43310475
Share
Udostępnij
O podpisaniu umowy na leasing bezzałogowego systemu rozpoznawczego MQ-9A Reaper poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że to kolejna inwestycja w bezpieczeństwo Polski.

Wicepremier Błaszczak podał w czwartek na Twitterze informację o podpisaniu umowy na leasing bezzałogowego systemu rozpoznawczego MQ-9A Reaper.

"Kolejna inwestycja w bezpieczeństwo Polski. Podpisaliśmy umowę na leasing dla Wojska Polskiego bezzałogowego systemu rozpoznawczego MQ-9A REAPER. To rozwiązanie pomostowe. Będziemy z niego korzystać do czasu pozyskania własnego bezzałogowego systemu rozpoznawczego" – napisał szef MON.

Umowa, jak podała Agencja Uzbrojenia, została zawarta w czwartek pomiędzy Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia a General Atomics – Aeronautical Systems Inc. Jej wartość to 70,6 mln dol. netto.

MQ-9A Reaper to amerykański bezzałogowy bojowy aparat latający napędzany silnikiem turbośmigłowym Honeywell TPE331-10. Długotrwałość lotu wynosi do 27 godzin, zasięg do 1800 km. Dotychczasowymi użytkownikami eksportowymi tych samolotów są Francja, Wielka Brytania, Niderlandy, Hiszpania i Włochy. Amerykańskie egzemplarze były rozmieszczane w Polsce.


Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy