Reklama

Kraj

Prezes Kaczyński: po wyborach musimy przygotować nowy program mieszkaniowy

Michał Szukała / PAP
Dodano: 15.10.2022
68035_15pa8
Share
Udostępnij
Po wyborach musimy przygotować nowy program mieszkaniowy. Podejmiemy tę sprawę po raz kolejny w formule, która tym razem przyniesie sukces – zapowiedział w sobotę podczas spotkania z wyborcami w Myszkowie (woj. śląskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas spotkania w Myszkowie Jarosław Kaczyński był pytany m.in. o wpływ ograniczonej dostępności mieszkań na problemy demograficzne Polski. W jego opinii przygotowane przez rząd programy wsparcia budowy tanich mieszkań nie spełniły pokładanych w nich nadziei. „Program +Mieszkanie Plus+ zakładał budowę znacznie większej liczby mieszkań. W tej chwili jest to zaledwie 40 tysięcy mieszkań, włącznie z tymi, które są obecnie w budowie. Oddano do użytku mniej niż 20 tysięcy” – podkreślił.

Prezes PiS zwrócił uwagę na trudności w dostępności gruntów pod budowę tanich mieszkań. „Ten proces idzie jak po grudzie. Stykamy się z interesami deweloperskimi i grup korporacyjnych, które nie chcą sprzedać swojej własności” – dodał. Jarosław Kaczyński podkreślił, że po wyborach „podejmiemy tę sprawę po raz kolejny w formule, która tym razem przyniesie sukces”. Jego zdaniem tereny pod budowę mieszkań powinny być pozyskiwane z zasobów wojska lub kolei.

Jak podkreślił Kaczyński dostępność mieszkań ograniczały także wysokie marże deweloperów, a to sprawia, że w tym roku oddanych zostanie 270 tysięcy mieszkań, a to jak zauważył mniej niż w okresie rządów Edwarda Gierka, gdy powstawało niemal 300 tysięcy mieszkań rocznie. „Dziś trudno naruszyć interesy deweloperów” – zauważył. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy