Reklama

Kraj

Sasin: rząd przyjął projekt ustawy określającej cenę sprzedaży węgla dla samorządów maksymalnie na 1500 zł

PAP
Dodano: 14.10.2022
68025_43704188_43704160
Share
Udostępnij
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł – poinformował w piątek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Oznacza to, że węgiel dla odbiorcy końcowego będzie znacznie tańszy – dodał.
"Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który określa cenę sprzedaży węgla dla samorządów na maksymalnym poziomie 1500 zł. Oznacza to, że węgiel dla odbiorcy końcowego będzie znacznie tańszy" – poinformował wicepremier w piątek na Twitterze.
 
W czwartek wicepremier Sasin powiedział, że projekt ustawy o dystrybucji węgla zostanie przyjęty przez Radę Ministrów w piątek, a w przyszłym tygodniu trafi pod obrady Sejmu. Dodał, że samorządy, które kupiły wcześniej węgiel po wyższej cenie, dostaną faktury korygujące.
 
Założenia projektu ustawy dotyczącej dystrybucji węgla przez samorządy wcześniej w czwartek prezentowali na wspólnej konferencji prasowej w Otwocku premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jacek Sasin. Jak zapowiedział szef rządu, węgiel dystrybuowany przez samorządy będzie mógł być sprzedawany w cenie do 2000 zł za tonę. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy