Reklama

Kraj

Premier: Szymon Szynkowski vel Sęk zastąpi Konrada Szymańskiego na stanowisku ministra ds. Unii Europejskiej

Szymon Zdziebłowski/PAP
Dodano: 12.10.2022
67945_43684551_43684539
Share
Udostępnij
Szymon Szynkowski vel Sęk zastąpi Konrada Szymańskiego na stanowisku ministra ds. Unii Europejskiej – zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki w Programie Trzecim Polskiego Radia. Jeśli czas pozwoli to jego powołanie na nową funkcję nastąpi w tym tygodniu – dodał.
Premier Mateusz Morawiecki pytany był w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia m.in. o dalszą politykę dotyczącą Unii Europejskiej i o to, jak będzie ona realizowana. Przekazał, że zaprosił w tym zakresie "kluczową osobę do współpracy" – obecnego wiceszefa MSZ Szymona Szynkowskiego vel Sęka.
 
"Zastąpi pana ministra (Konrada – PAP) Szymańskiego. Jeśli czas pozwoli to w tym tygodniu nastąpi powołanie pana ministra na tę nową funkcję" – dodał premier Morawiecki.
 
Minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański mówił w środę, że odchodzi ze stanowiska. Jak podkreślił, liczy, że nowe otwarcie także personalne pomoże w zakończeniu sporu z Brukselą w sprawie praworządności.
 
Na pytanie, czym jest spowodowana ta dymisja, odpowiedział, że "przez bardzo długi czas zabiegał, aby doprowadzić do deeskalacji różnych sporów i w wielu sprawach to się udawało". "Natomiast ten zasadniczy spór cały czas natrafia na różnego typu blokady tak w Polsce, jak i Brukseli. I myślę, że nowe otwarcie, także personalne, być może temu pomoże" – podkreślił Szymański.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy