Reklama

Kraj

Dolnośląskie: kara dożywocia dla Jakuba A. za zabójstwo 10-letniej Kristiny w Mrowinach

Roman Skiba/PAP
Dodano: 11.10.2022
67911_43670246_43670228
Share
Udostępnij
Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał we wtorek na karę dożywocia Jakuba A. za zabójstwo 10-letniej Kristiny w Mrowinach. Do zbrodni doszło w czerwcu 2019 roku. Sprawca zdaniem śledczych "podejmował czynności, które miały wskazywać, że zabójcą jest ktoś o skłonnościach pedofilskich".
Jak poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Sądu Okręgowego w Świdnicy sędzia Marzena Rusin-Gielniewska, Jakub A. za zabójstwo 10-letniej Kristiny w Mrowinach oraz za wcześniejsze podżeganie do tego czynu został skazany na karę łączną dożywocia.
 
O wcześniejsze przedterminowe zwolnienie warunkowe może się ubiegać po 30 latach. Na dziesięć lat pozbawiono go także praw publicznych. Skazany ma również zapłacić po 100 tys. zł odszkodowania rodzicom oraz ponad 97 tys. zł wszystkich kosztów postępowania przygotowawczego i kosztów sądowych.
 
Wyrok sądu I instancji nie jest prawomocny.
 
Proces od początku toczył się z wyłączeniem jawności. Niejawne jest również uzasadnienie wyroku.
 
10-letnia Kristina 13 czerwca 2019 r. około godz. 13 wyszła ze szkoły w centrum wsi Mrowiny, gdzie mieszkała; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od domu. Jej ciało znaleziono tego samego dnia w lesie – 6 km od Mrowin. Prokuratura poinformowała, że przyczyną śmierci 10-latki były liczne rany kłute klatki piersiowej i szyi.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy