Reklama

Kraj

Szefernaker: zaproponowaliśmy samorządom dwie ustawy

Aleksandra Kuźniar, Marcin Chomiuk/PAP
Dodano: 11.10.2022
67904_43669490_43669473
Share
Udostępnij
Zaproponowaliśmy samorządom dwie ustawy. Pierwsza to ustawa, która będzie wprowadzać maksymalną kwotę za cenę prądu, także dla samorządów, a druga to ustawa dająca konkretne narzędzia samorządom dotyczące możliwości dystrybucji węgla – powiedział we wtorek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
We wtorek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera z samorządowcami z Unii Metropolii Polskich oraz Związku Miast Polskich.
 
Jak podkreślił po spotkaniu wiceszef MSWiA, dotyczyło ono cen energii oraz dystrybucji węgla i zaproponowano na nim dwie ustawy dotyczące tych kwestii. "Konkretne propozycje pan premier przedstawił, jakie narzędzia mają wprowadzać te ustawy" – powiedział Szefernaker.
 
Jak dodał, ustalono wspólnie ze stroną samorządową, że w środę rano odbędzie się posiedzenie komisji wspólnej rządu i samorządu, na której samorządy mają się odnieść już do konkretnych przepisów ustaw oraz przedstawić swoje propozycje i swoją opinię dotyczącą ich zapisów.
 
Wiceszef MSWiA zaznaczył, że chciałby, aby wspólną opinię strony rządowej i samorządowej wypracować jak najszybciej, tak, aby te ustawy zostały ostatecznie przyjęte przez parlament.
 
"Mówimy o dwóch ustawach. Pierwsza ustawa to ustawa, która będzie wprowadzać maksymalną kwotę za cenę prądu, także dla samorządów, a druga ustawa to ustawa dająca konkretne narzędzia samorządom dotyczące możliwości dystrybucji węgla" – podkreślił Szefernaker.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy