Reklama

Kraj

Premier po spotkaniu z samorządowcami: dziś nie możemy pozwolić sobie na podziały i spory

Rafał Białkowski / PAP
Dodano: 11.10.2022
67902_11pa6
Share
Udostępnij
Dziś nie możemy pozwolić sobie na podziały i spory; nie dajcie sobie wmawiać, że między nami istnieją jakieś bardzo głębokie różnice – oświadczył premier Mateusz Morawiecki po wtorkowym spotkaniu z samorządowcami. Zapewnił, że jest otwarty na dialog i współpracę.

Szef rządu we wtorek rano spotkał się w KPRM z samorządowcami z Unii Metropolii Polskich oraz Związku Miast Polskich; głównym tematem rozmów była kwestia cen energii i dystrybucji węgla.

Po zakończeniu spotkania premier Morawiecki napisał na Facebooku, że Rosja z premedytacją wprowadziła całą Europę w kryzys energetyczny i jest to jeden z frontów, na którym toczy się wojna prowadzona przez Władimira Putina.

"Naszym wspólnym wyzwaniem – dla całej władzy publicznej, także samorządowej – jest przeciwdziałanie jego skutkom i dotarcie z naszymi rozwiązaniami do wszystkich obywateli, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących" – podkreślił premier.

"Dziś nie możemy pozwolić sobie na podziały i spory. Nie dajcie sobie wmawiać, że między nami istnieją jakieś bardzo głębokie różnice. To nie czas na wewnętrzne walki polityczne, musimy działać razem. Jestem otwarty na dialog i współpracę. W obliczu wojny nie mamy legitymacji partyjnych" – dodał Morawiecki. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy