Reklama

Kraj

Premier: dziś zaprezentujemy szczegóły zamrożenia do pewnego poziomu wzrostu cen energii elektrycznej

Edyta Roś/PAP
Dodano: 06.10.2022
67759_43629427_43308917
Share
Udostępnij
Dzisiaj zaprezentujemy szczegóły zamrożenia do pewnego poziomu wzrostu cen energii elektrycznej tak, żeby to nie były przyrosty 200, 300, 400 czy nawet 1000 proc. jakie były proponowane przez firmy energetyczne – zapowiedział w czwartek na spotkaniu z samorządowcami premier Mateusz Morawiecki.
Morawiecki mówił, że rząd zdaje sobie sprawę z tego, że na skutek kryzysu energetycznego wywołanego przez Rosję propozycje spółek energetycznych, które trafiają do samorządów, a także również do odbiorców wrażliwych, do instytucji kultury, do instytucji edukacyjnych, oświaty, są propozycjami niezwykle wysokich podwyżek.
 
Dodał, że w czwartek zaprezentowany zostanie rezultat prac podjętych jakichś czas temu w tej kwestii.
 
"Dzisiaj zaprezentujemy szczegóły zamrożenia do pewnego poziomu wzrostu cen energii elektrycznej tak, żeby to nie były przyrosty 200, 300, 400, czy nawet 1000 procent jakie były proponowane przez firmy energetyczne" – oświadczył Morawiecki.
 
Jak dodał, "robimy to zarówno zmieniając – tak, jak wcześniej obiecywaliśmy – mechanizm kalkulacji cen, ale również dopłacając do tego mechanizmu poprzez różne, można powiedzieć, zakładki budżetowe posługując się jednocześnie siłą finansów publicznych, stabilnymi finansami publicznymi". 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy