Reklama

Kraj

Prezydent: uruchamiamy ogromne, dodatkowe środki na leczenie specjalistyczne dzieci

Rafał Białkowski, Mateusz Babak/PAP
Dodano: 03.10.2022
67663_43599156_43599149
Share
Udostępnij
Uruchamiamy ogromne, dodatkowe środki na leczenie specjalistyczne dzieci – powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek w Katowicach.
Prezydent Andrzej Duda i minister zdrowia Adam Niedzielski wzięli udział w briefingu w związku z ogłoszeniem wyników naboru konkursu na pediatryczną infrastrukturę strategiczną w ramach Funduszu Medycznego.
 
Prezydent Duda zwrócił uwagę, że od kilku lat realizowane są zadania w ramach Funduszu Medycznego. Zaznaczył, że Fundusz potrzebował pewnego czasu, by wejść "w tryby tej działalności". "Mówiliśmy, że będą to ogromne, dodatkowe, dedykowane pieniądze przeznaczone na rozwój służby zdrowia, a także na leczenie specjalistyczne dzieci" – mówił.
 
Jak dodał, w całym Funduszu Medycznym jest wydzielonych kilka subfunduszy, które służą realizacji różnych celów. "Jednym z tych subfunduszy jest subfundusz inwestycji strategicznych. W ramach tego funduszu doszło do rozstrzygnięcia pierwszego, wielkiego, wręcz jak na standardy finansowania w Polsce ochrony zdrowia powiedziałbym, że wręcz gigantycznego konkursu dedykowanego dla polskiej pediatrii; na rozwój opieki pediatrycznej, ukierunkowany przede wszystkim na to, by przyspieszyć diagnostykę" – powiedział prezydent.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy