Reklama

Kraj

Prezes PiS na klubie: zmiany premiera nie będzie; zmiany na poziomie rządowym są możliwe

Rafał Białkowski/PAP
Dodano: 29.09.2022
67594_43573056_43573034
Share
Udostępnij
Zmiany premiera i rządu nie będzie – miał zadeklarować prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas czwartkowego wyjazdowego posiedzenia klubu PiS, wynika z informacji PAP. Zaznaczył jednocześnie, że partia musi być elastyczna i "jakieś zmiany" na poziomie rządowym są możliwe .
W czwartek w Pułtusku na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się klub PiS, który miał debatować na temat bieżącej sytuacji politycznej, a także planach na najbliższe miesiące.
 
Jak wynika z informacji PAP, prezes Kaczyński podczas wystąpienia uspokajał nastroje w partii po ostatnich doniesieniach medialnych o konflikcie wewnątrz rządu między premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem, szefem MAP Jackiem Sasinem.
 
"Zmiany premiera i rządu nie będzie" – miał zapowiedzieć Kaczyński, według relacji jednego z uczestników spotkania.
 
Lider PiS zaznaczył jednocześnie – relacjonował rozmówca PAP – że partia, na rok przed wyborami musi być elastyczna i na poziomie rządowym "jakieś zmiany" są możliwe.
 
"Naszym celem jest zwycięstwo w wyborach, więc niczego nie wykluczamy na przyszłość, a równocześnie nie ma co robić wokół tego afery" – miał powiedzieć prezes PiS.
 
Podkreślał też, że politycy PiS muszą pamiętać, co jest stawką zbliżających się wyborów. "Walczymy o Polskę niepodległą, walczymy o Polskę demokratyczną" – miał mówić Kaczyński.
 
Szef PiS wzywał ponadto parlamentarzystów do jeszcze większej aktywności w terenie, w tym dalszych spotkań z wyborcami.
 
Po zakończeniu wystąpienia prezesa Kaczyńskiego, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że zmiany premiera nie będzie.
 
"Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział – i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego – że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną, to muszą się liczyć ze zmianą" – mówił Terlecki.
 
Terlecki oświadczył też, że Michał Dworczyk odejdzie z funkcji szefa KPRM.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy