Reklama

Kraj

Niedzielski: od 3 października szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Gabriela Putkowska/PAP
Dodano: 28.09.2022
67563_43558751_43557178
Share
Udostępnij
Od 3 października dopuszczone będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat – przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
"Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5-11 lat, (…) szczepionką w wersji junior, my również od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej 5-11 lat" – poinformował na konferencji prasowej w Warszawie minister zdrowia Adam Niedzielski.
 
Przypomniał, że do tej pory był tylko schemat podstawowy dopuszczony przez Europejską Agencję Leków.
 
"W najbliższym czasie, na przełomie drugiego i trzeciego października, wystawimy blisko pół miliona e-skierowań dla osób w tym wieku, które oczywiście przeszły przez podstawowy schemat szczepienia" – podał szef MZ.
 
Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat rozpoczęły się w Polsce 16 grudnia 2021. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu. W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat obejmuje podanie trzech dawek.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy