Reklama

Kraj

Kaczyński: w naszym wykonaniu demokracja jest demokracją

Piotr Śmiłowicz, Piotr Doczekalski/PAP
Dodano: 24.09.2022
67343_43525492_43525490
Share
Udostępnij
W naszym wykonaniu demokracja jest demokracją, bo spełniliśmy podstawową w demokracji zasadę – zasadę wiarygodności własnych obietnic i dotrzymywania słowa – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Oleśnicy.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Oleśnicy przekonywał, że obywatel od władzy powinien oczekiwać wiarygodności.
 
"To zasada wiarygodności, dotrzymywania słowa, jest fundamentalna dla demokracji" – powiedział Kaczyński. "W naszym wykonaniu demokracja jest demokracją" – mówił.
 
Przypominał, że PiS obiecał kilka generalnych spraw i zdecydowana większość została spełniona. Obiecał m.in. nową politykę społeczną, nową politykę zrównoważonego rozwoju, której celem było to, że "jak ktoś się rodzi w małej wsi to ma takie same szanse jak jak ktoś się rodzi w centrum Warszawy".
 
PiS obiecał też, mówił prezes PiS, nową politykę konsolidacyjną – by naród był wspólnotą, a także obiecał zabiegać o polskie bezpieczeństwo, obiecał starania o dobry obraz Polski w świecie, a także obiecał dobry obraz w świadomości Polaków.
 
Wszystkie te obietnice zostały spełnione – powiedział.
 
Doszło przede wszystkim, mówił prezes PiS, do naprawy życia ekonomicznego oraz zakończenia okradania Polski.
 
Właśnie dzięki temu, mówił Kaczyński, są pieniądze na inwestycje i jest skąd brać. Dlatego też były pieniądze na większe wynagrodzenia w służbie zdrowia w związku z kryzysem covidowym. Stąd też były pieniądze na pomoc dla firm w momencie, gdy doszło do wywołanej wojną inflacji, by nie doszło do wzrostu bezrobocia.
 
Dzięki temu są także środki, by wzmocnić polską obronę – mówił. "Będziemy mieli ogromny wzrost wydatków na obronę, ale stać nas na to" – podkreślił prezes PiS.
 
To jest, mówił, wielka zmiana, jaką przeprowadziły rządy PiS. "Jak by rządzili nasi konkurenci, te słynne słowa, że pieniędzy nie ma i nie będzie nadal by obowiązywały" – powiedział Kaczyński.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy