Reklama

Kraj

Para prezydencka z okazji Dnia Matki: macierzyństwo jest skarbem

Magdalena Gronek / PAP
Dodano: 26.05.2022
63606_26ma2
Share
Udostępnij
Macierzyństwo jest skarbem; to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody – podkreślił prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą w życzeniach z okazji Dnia Matki. Wyrazili też nadzieję, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój i kobiety będą bezpieczne.

W czwartek kancelaria prezydenta opublikowała życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Matki.

"Prosimy przyjąć nasze serdeczne życzenia szczęścia i harmonii w życiu rodzinnym; dobrego zdrowia i pogody ducha, czułości i wsparcia ze strony dzieci oraz radości z ich sukcesów, a także spełnienia wszelkich osobistych planów i marzeń" – wskazał prezydent wraz z małżonką zwracając się do wszystkich matek w Polsce.

"Niech ten dzień będzie pełen uśmiechu, dobrych wzruszeń i rozmów oraz najpiękniejszych wspomnień" – dodali.

Wyrazili nadzieję, że przypadające w Polsce 26 maja święto – przyniesie kobietom "wytchnienie od trosk dnia codziennego".

Podkreślili, że "macierzyństwo jest skarbem, który sam w sobie wynagradza wszelkie związane z nim trudy". "Więź między matką a dzieckiem, miłość, czułość, zaufanie i zrozumienie, którymi nawzajem się obdarowują, to dobro bezcenne. Jest to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody" – zaznaczyła para prezydencka. "Tej siły i związanej z nią nadziei życzymy Paniom w Dniu Matki" – dodali.

Para prezydencka zwróciła się także do kobiet, które przyjęły pod swój dach "gości z ogarniętej wojną Ukrainy, oraz matek, które wraz ze swoimi dziećmi znalazły w Polsce schronienie i pomocną dłoń".

"Wierzymy, że na Ukrainie zapanuje wkrótce sprawiedliwy pokój, że wraz ze swoimi najbliższymi znów zaznają Panie poczucia bezpieczeństwa i życiowej stabilizacji" – napisał prezydent wraz z małżonką.

"Niech zawarte w ostatnich miesiącach przyjaźnie przyniosą polskim i ukraińskim rodzinom jak najwięcej radości i satysfakcji" – życzył Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy