Reklama

Kraj

Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

PAP
Dodano: 17.04.2022
62571_42219685_33708364
Share
Udostępnij
W niedzielę rano para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom świąteczne życzenia. Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem – podkreślili życząc, by "w sercu każdego z nas zagościły pokój, nadzieja, jedność i braterstwo".
W nagraniu opublikowanym w internecie para prezydencka życzy rodakom "błogosławionych, pełnych zdrowia Świąt Wielkanocnych". "Niech w sercu każdego z nas zagości pokój, nadzieja, jedność i braterstwo" – podkreślał prezydent.
 
Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że tegoroczna Wielkanoc jest inna, jako, że w wielu polskich domach przebywają uchodźcy z walczącej o wolność Ukrainy. "Ufamy, że życzliwość i serdeczność z jakimi zostali przyjęci, będą obecne również przy świątecznym stole, przynosząc im ulgę i pocieszenie" – powiedziała.
 
Prezydent zauważył, że Święta Zmartwychwstania Pańskiego przypominają o wydarzeniach, które dały początek chrześcijaństwu, głoszącemu, że każdy człowiek jest naszym bliźnim i zasługuje na pomoc, a szczególnie osoby opuszczone, ofiary agresji i niesprawiedliwości.
 
"Wierzymy, że światło zwycięży nad mrokiem, że prawda, dobro i braterstwo zwyciężą nad złem" – mówiła małżonka prezydenta. "Dlatego niech te święta będą dla nas czasem nadziei i wytchnienia, otuchy i pokrzepienia. Niech rodzinna atmosfera tych dni doda państwu nowych sił" – dodał Andrzej Duda.
 
Para prezydencka apelowała także o to, by jak co roku pamiętać o polskich zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, wskazując, że dzięki nim "pielęgnujemy więź między pokoleniami, przywołujemy dobre wspomnienia i sprawiamy radość dzieciom".
 
W szczególny sposób pozdrowiła osoby troszczące się o to, aby Wielkanoc była spokojna i bezpieczna. "Dziękujemy żołnierzom, przedstawicielom służb i formacji oraz wszystkim, którzy pracują i pełnią służbę w święta" – powiedział prezydent.
 
Szczególne podziękowania para prezydencka skierowała do społeczników i wolontariuszy, którzy niosą pomoc wszystkim osobom doświadczonym przez los, również w ogarniętej wojną Ukrainie.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy