Reklama

Kraj

Pleszew: zatrzymano szóstego podejrzanego o zamordowanie dwóch osób; to 41-latek, który miał być poszkodowanym

Ewa Bąkowska/PAP
Dodano: 14.02.2022
59986_41592768_41590104
Share
Udostępnij
Zatrzymano szóstego mężczyznę podejrzanego o współudział w dokonaniu podwójnego zabójstwa w Pleszewie – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.
Jak dodał, zatrzymany 41-latek, który w niedzielę trafił do szpitala, to – według wstępnych ustaleń policji – miała być ofiara napadu. "Tymczasem okazało się, że to jest jeden z głównych podejrzanych" – powiedział Borowiak. Wśród napastników był jego 18-letni syn.
 
Do zdarzenia doszło w niedzielę w wielkopolskim Pleszewie o godz. 12 w jednej z firm na placu Kościuszki, zajmującej się handlem basenami.
 
W biurze przedsiębiorstwa byli trzej mężczyźni w wieku 35, 41 i 51 lat – mieszkańcy Dobrzycy i Pleszewa. W pewnym momencie do środka wtargnęło kilku napastników, którzy ich pobili. 35–latek i 51–latek zginęli na miejscu. Napaść przeżył 41-latek, którego przewieziono do pleszewskiego szpitala.
 
Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia szarym samochodem BMW na pleszewskich numerach rejestracyjnych. Mieli przy sobie siekiery, tasaki i kije bejsbolowe.
 
Policjanci zatrzymali podejrzanych w wieku od 16 do 22 lat w ich domach. Wszyscy są mieszkańcami powiatu pleszewskiego.
 
W tej chwili trwają czynności z ich udziałem w celu wskazania ukrycia miejsca przedmiotów zbrodni. Od podejrzanych pobrano krew na zawartość środków odurzających.
 
Informację o zatrzymaniu szóstego podejrzanego jako pierwsze podało radio RMF FM.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy