Reklama

Kraj

Rau po spotkaniu z nową szefową MSZ Niemiec: symbole są ważnym elementem polityki

Rafał Białkowski, Aleksandra Rebelińska/PAP
Dodano: 10.12.2021
58425_41077870_41077852
Share
Udostępnij
Symbole są ważnym elementem polityki, a pani wizytę przyjmuję jako wyraz intencji, by nasze sojusznicze relacje miały charakter priorytetowy i były oparte na wzajemnym szacunku, a także na sąsiedztwie i życzliwości – mówił szef MSZ Zbigniew Rau po spotkaniu z nową szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock.
Szef polskiej dyplomacji spotkał się w piątek z szefową MSZ Niemiec Annaleną Baerbock, dla której Polska jest trzecim celem wizyty zagranicznej od czasu objęcia przez nią funkcji.
 
"Mamy do czynienia z kontynuacja bardzo dobrej tradycji, zgodnie z którą nowy minister spraw zagranicznych Niemiec odwiedza stolicę Polski zaraz po wizycie w Paryżu i Brukseli. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za ten gest pani minister" – powiedział Rau.
 
"Symbole są bowiem ważnym elementem polityki, a pani wizytę przyjmuję jako wyraz intencji, by nasze sojusznicze relacje miały charakter priorytetowy i były oparte na wzajemnym szacunku, a także na sąsiedztwie i życzliwości" – podkreślił szef polskiej dyplomacji. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy