Reklama

Kraj

MŚ w klasie Laser Radial – Barwińska srebrną medalistką w Omanie

PAP
Dodano: 06.12.2021
58331_41041485_41040186
Share
Udostępnij
Agata Barwińska (SSW MOS Iława) wywalczyła drugie miejsce w zakończonych w poniedziałek w Al-Mussanah żeglarskich mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie Laser Radial (ILCA 6). Wygrała Belgijka Emma Plasschaert. W Omanie ścigały się 63 zawodniczki z 31 krajów.
Po pierwszym dniu mistrzostw Polka otwierała drugą „10”, w piątek przesunęła się na trzecią, natomiast w sobotę awansowała na pierwszą pozycję. W niedzielę Barwińska spadła jednak na drugie miejsce, a przed decydującymi poniedziałkowymi wyścigami prowadziła Dunka Anne-Marie Rindom.
 
Aktualna mistrzyni olimpijska była ostatniego dnia regat dopiero 36. oraz 19. i nie zdołała utrzymać się nawet w czołowej trójce – ostatecznie sklasyfikowana została tuż za podium. Zwyciężyła Plasschaert, która popisała się znakomitym finiszem. Czwarta żeglarka igrzysk oraz mistrzyni świata z 2018 roku z duńskiego Aarhus była po niedzielnych zmaganiach piąta, jednak na zakończenie zawodów uplasowała się na siódmej i trzeciej pozycji, co zapewniło jej złoty medal.
 
Barwińska zgromadziła tyle samo punktów ile triumfatorka, a o lepszym miejscu Belgijki zadecydowała większa liczba wyższych lokat – obie zawodniczki wygrały jeden wyścig, nie zajęły drugiej pozycji, Polka była raz, natomiast Plasschaert dwa razy trzecia. Niespodziewanie brązowy krążek zdobyła Litwinka Viktorija Andrulyte, który w ostatnich mistrzostwach Europy w Warnie była dopiero 42.
 
To był bardzo udany sezon dla Barwińskiej. 26-letnia zawodniczka nie wzięła co prawda udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio (rywalizowała tam Magdalena Kwaśna – reprezentantka ChKŻ Chojnice zajęła w stawce 44. żeglarek 17. lokatę), ale na początku października w Bułgarii została mistrzynią Europy. Z kolei rok temu w Gdańsku stanęła w czempionacie Starego Kontynentu na najniższym stopniu podium.
 
Drugiej reprezentantce biało-czerwonych, także pochodzącej z Iławy 21-letniej Wiktorii Gołębiowskiej, przypadło 38. miejsce. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy