Reklama

Kraj

Wydano ponad 1429 zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

Gabriela Bogaczyk / PAP
Dodano: 30.10.2021
57371_30pa3
Share
Udostępnij
Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano 1429 zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami – poinformował w sobotę rano PAP chor. Michał Tokarczyk ze Straży Granicznej.

Na teren objęty działaniem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wydano 1276 pozwoleń, a na teren działań Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 153 pozwolenia – przekazał PAP w sobotę chor. Michał Tokarczyk ze Straży Granicznej.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała 27,3 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, w tym 15,7 tys. w październiku. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy