Reklama

Kraj

Paweł Zalewski dołącza do koła Polski 2050

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka / PAP
Dodano: 28.10.2021
57332_28pa2
Share
Udostępnij
Do koła Polski 2050 dołączył Paweł Zalewski. Liczymy, że wzmocni naszą nadzieję na depolaryzację sceny politycznej w Polsce – powiedział szef Polski 2050 Szymon Hołownia. Sam Zalewski stwierdził, że Polska 2050 to dziś główna partia na opozycji, która prowadzi poważne prace programowe.

"(Zalewski) to uczestnik obrad Okrągłego Stołu, to człowiek, który – proszę też zwrócić na to uwagę – był i w PiS, był też członkiem PO. Dziś dołącza do Polski 2050, a my serdecznie go na pokładzie witamy, licząc na to, że bardzo wzmocni naszą nadzieję na to, że dziś scenę polityczną w Polsce trzeba zdepolaryzować, odejść od tego wyniszczającego (…) sporu między dwiema wielkimi siłami politycznymi" – powiedział Hołownia na konferencji prasowej w Sejmie.

Podkreślił, że Zalewski to wybitny specjalista w zakresie polityki międzynarodowej i tą właśnie tematyką będzie się zajmował.

Sam Zalewski dziękował za zaproszenie do koła Polski 2050, podkreślił, że został przyjęty "bardzo serdecznie i bardzo profesjonalnie". Zaznaczył jednocześnie, że "oczywiście zaważyły argumenty polityczne, bo to decyzja polityczna".

"Przyjąłem propozycję, zaproszenie do Polski 2050 także biorąc pod uwagę to doświadczenie, o którym mówił Szymon – wiem i doświadczyłem tego, jak rujnująca dla Polski jest sytuacja, w której dwie główne partie polityczne zawładnęły emocjami Polaków, w której ta walka odbywa się kosztem polskich interesów, interesów polskich rodzin, w której chodzi tak naprawdę o władzę, a nie o służenie Polakom" – powiedział Zalewski.

Dodał, że "Polska2050 to dziś główna partia na opozycji, która prowadzi poważne prace programowe".

14 maja Paweł Zalewski został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. W ubiegły wtorek poseł wycofał swój wniosek o przywrócenie do PO.

Koło parlamentarne Polski 2050 liczyć będzie teraz 8 posłów, należy do niego również 1 senator. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy