Reklama

Kraj

Bogna Janke: na prośbę prezydenta Dudy na Białoruś zostanie wysłana pomoc humanitarna

Rafał Białkowski, Wojciech Kamiński/PAP
Dodano: 23.10.2021
57217_40650840_40650832
Share
Udostępnij
Na prośbę prezydenta Andrzeja Dudy na Białoruś zostanie wysłana pomoc humanitarna; prezydent apeluje do władz Białorusi o przyjęcie tej pomocy oraz apeluje o rozsądek i humanitarne traktowanie ludzi, którzy utknęli na granicy – mówiła w sobotę minister w KPRP Bogna Janke.
Janke wzięła udział w briefingu na terenie składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie. Jak przekazała, prezydent Duda po otrzymaniu raportu od rządu i służb o aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy zwrócił się z inicjatywą o przygotowania i wysłanie transportu z pomocą humanitarną. "Pan premier podjął tę inicjatywę i ten transport właśnie dziś wyruszy do przejścia granicznego" – mówiła Janke.
 
"Pan prezydent Andrzej Duda apeluje do władz Białorusi o przyjęcie tej pomocy humanitarnej dla ludzi, którzy koczują w tym kraju zwabieni obietnicą przedostania się do UE i niestety utknęli na Białorusi. Ze względu na chłody i pogodę, pan prezydent apeluje do władz Białorusi o rozsądek i o zachowanie humanitarne wobec tych ludzi" – przekazała prezydencka minister.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy