Reklama

Kraj

Szrot: prezydent rozmawiał z Kamilem Bortniczukiem w związku ze spodziewanym powołaniem posła na ministra sportu

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka / PAP
Dodano: 06.10.2021
56852_6pa4
Share
Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z Kamilem Bortniczukiem; rozmowa dotyczyła ewentualnych planów w związku ze spodziewanym powołaniem posła na stanowisko ministra sportu – powiedział PAP szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o spotkanie prezydenta z Bortniczukiem, powiedział, że "kształt zmian w rządzie będzie komunikowany w najbliższym czasie".

Informację o spotkaniu prezydenta z Bortniczukiem podała w środę Kancelaria Prezydenta RP. Paweł Szrot dopytywany przez PAP o szczegóły, powiedział: "Rozmowa ta dotyczyła ewentualnych planów w związku ze spodziewanym powołaniem Kamila Bortniczuka na stanowisko ministra sportu".

Podkreślił, że nie było to jeszcze oficjalne wręczenie nominacji. "Tutaj czekamy na wnioski ze strony rządowej. Natomiast to nie jest tajemnicą dla nikogo, że pan poseł Bortniczuk jest kandydatem na ministra sportu" – powiedział prezydencki minister.

Dopytywany, kiedy Bortniczuk może zostać powołany na to stanowisko, odparł: "Ja już w sprawie terminów rozpocząłem rozmowy z rządem, ale jeszcze konkretnego terminu wskazanego nie ma".

Na uwagę, że powołanie Bortniczuka na ministra sportu będzie oznaczało konieczność podzielenia funkcjonującego obecnie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Szrot odparł: "Oczywiście. Ale to jest, zdaje się, sprawa prostych rozporządzeń. (…). To nie będzie wymagało, zgodnie z moją prawniczą wiedzą, rozwiązań ustawowych, więc to może nastąpić względnie szybko".

Dopytywany, czy to kwestia dni, czy raczej tygodni, odparł, że według niego "bliżej jednego (tygodnia) niż trzech". "Ale zobaczymy, inicjatywa tu też leży po stronie przedstawicieli rządu" – dodał minister.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy