Reklama

Kraj

Prezydent Andrzej Duda powołał Joannę Misztal-Konecką na prezes Izby Cywilnej SN

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka/PAP
Dodano: 30.09.2021
56687_40452268_40452220
Share
Udostępnij
Prezydent Andrzej Duda postanowieniem z dnia 29 września powołał Joannę Misztal-Konecką na stanowisko Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Cywilnej – poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta.
Jak przekazała prezydencka kancelaria na stronie internetowej, wręczenie aktu powołania nastąpiło podczas spotkania, które odbyło się w czwartek w Pałacu Prezydenckim.
 
Kandydaci na prezesa Izby Cywilnej Sądu Najwyższego – sędziowie: Marcin Łochowski, Mariusz Łodko oraz Joanna Misztal-Konecka – zostali wybrani podczas poniedziałkowego zgromadzenia sędziów Izby Cywilnej SN.
 
Była to już trzecia próba wyłonienia kandydatów. Podczas poprzednich zgromadzeń część sędziów opuszczała obrady, zrywając w ten sposób kworum i uniemożliwiając wybory. Sędziowie ci wskazywali wtedy na fakt odroczenia obrad jeszcze wcześniejszego zgromadzenia z 29 czerwca br. zwołanego w celu wyboru kandydatów na prezesa Izby i niemożliwość prowadzenia równoległej procedury. Także na poniedziałkowym zgromadzeniu nie była obecna część sędziów Izby. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy