Reklama

Kraj

Bromber po spotkaniu w “Dialogu”: było merytoryczne, szukamy kompromisu

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Katarzyna Herbut
Dodano: 28.09.2021
56665_40433785_40433711
Share
Udostępnij
Spotkanie było merytoryczne, szukamy kompromisu – stwierdził po wtorkowych rozmowach z przedstawicielami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia wiceszef resortu zdrowia Piotr Bromber. Kolejne spotkanie planowane jest w czwartek.
W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie poświęcone możliwościom realizacji postulatów protestujących.
 
"Było to spotkanie merytoryczne, kolejny raz. Omówiliśmy poszczególne punkty z postulatów. Są punkty, w których, można by powiedzieć, w pełni usatysfakcjonowana jest jedna i druga strona. Pozostaje kwestia doszczegółowienia pewnych rozwiązań formalnoprawnych" – przekazał wiceminister. Wyjaśnił, że strony są zgodne w kwestii funkcjonariusza publicznego.
 
"Zaprezentowaliśmy trzy kryteria, jeżeli chodzi o naszą percepcję, jeśli chodzi o nasze widzenie pewnych rozwiązań istotnych dla komitetu. Druga strona poprosiła o czas na zastanowienie, na przemyślenie tych kwestii do następnego spotkania" – dodał.

Poinformował, że kolejne rozmowy planowane są w czwartek.
 
O szczegółach rozwiązań, m.in. proponowanych podwyżek, Bromber nie chciał mówić. "Od początku przyjęliśmy zasadę, że o gotowych rozwiązaniach będziemy mówili dopiero wówczas, kiedy dojdziemy do porozumienia z drugą stroną. Trzymajmy się tej zasady, bardzo o to proszę" – zaznaczył. Przekazał, że omawiano także m.in. kwestię wyceny świadczeń.
 
Bromber zadeklarował, że "robione jest wszystko, by dojść do porozumienia z drugą stroną".

"Szukamy rozwiązania. Mówimy, co jest możliwe, co zrobiliśmy i co proponujemy jeszcze. Szukamy kompromisu. Porozumienie nie polega na tym, że ktoś bezkrytycznie akceptuje czyjeś rozwiązania" – zaznaczył. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy