Reklama

Kraj

Premier Morawiecki: nie planujemy rekonstrukcji rządu

Piotr Śmiłowicz/PAP
Dodano: 04.09.2021
56001_40239682_40239652
Share
Udostępnij
Nie planujemy żadnej rekonstrukcji rządu – powiedział w sobotę w Radiu RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem spać spokojnie mogą np. ministrowie Michał Kurtyka i Michał Dworczyk.
W Radiu RMF FM premier Mateusz Morawiecki został zapytany o planowaną rekonstrukcję rządu.
 
"Nie planujemy żadnej rekonstrukcji rządu, choć od czasu do czasu zmiany się zdarzają, bo taka jest dynamika życia politycznego" – powiedział premier. "Nie ma żadnych planów dymisji" – dodał.
 
Dopytywany, czy minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka pozostanie, szef rządu przyznał, że "Michał Kurtyka sam od dłuższego czasu rozważa swoją przyszłość i to jest prawda, bo dzieli się tymi informacjami z różnymi osobami". "Bardzo go proszę o to, aby zajmował się cały czas klimatem, tym, czym się zajmuje" – mówił Morawiecki.

Został też zapytany o szefa KPRM Michała Dworczyka.
 
"Żadnych planów negatywnych. Jestem wdzięczny panu ministrowi Michałowi Dworczykowi za tak skuteczne działania, to jest człowiek pełen energii i zapału do działania, nie boi się podejmowania (decyzji). Zresztą jest tak, że jak ktoś się nie boi i działa odważnie, od czasu do czasu jakieś potknięcie następuje. Cieszę się, że mamy takich ludzi, taki rząd, który bierze byka za rogi" – podkreślał premier. 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze

Reklama

Polecane

Reklama

Najpopularniejsze

Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy